Які типи шпалер бувають

Май 27, 2021

Фотошпалери знову стають все більш популярними. Хоча раніше вони асоціювалися з нецікавими візерунками і комуністичними квартирами, зараз вони стали одним з найпопулярніших способів прикрасити інтер'єр і надати йому абсолютно новий характер. Дізнайтеся про переваги і недоліки настінних шпалер. Ви можете замовити шпалери для спальні за самою вигідною та доступною ціною.

Які типи шпалер бувають?

На ринку представлено кілька видів шпалер. Вони розрізняються матеріалом, на який була нанесена обрана графіка. Завдяки цьому ви можете дозволити собі використовувати це прикраса у всіх приміщеннях - навіть в тих, де є волога або є ризик забруднити стіни. Розрізняються шпалери і за способом укладання.

Один з видів - це бамбукові шпалери. Вони складаються з двох шарів - паперу і поліестеру. На першому надрукована графіка, а на другому - поруч зі стіною. Цей вид матеріалу відрізняється міцністю, простотою збирання та розбирання (не вимагає стомлюючого соскабливания). Чи не стискається і не розтягується. Однак слід пам'ятати, що шпалери на флізелін не стійкі до впливу вологи.

Інший вид - вінілові шпалери. Вони покриті шаром пластика (вінілу), що надає їм виключну міцність та стійкість до зовнішніх чинників. Вам також не потрібно турбуватися про швидке вицвітання під впливом сонячного світла. Вінілові шпалери легко чистяться і стійкі до вологи.

Також існують текстильні шпалери з льону, бавовни, шовку, вовни або джуту. Вони не так стійкі до зовнішніх факторів (особливо бруду), але дозволяють створювати дуже ефектні аранжування. Їх найчастіше використовують в елегантних інтер'єрах.

За способом монтажу серед видів обробки стін можна виділити самоклеючі шпалери. Вони нагадують наклейки, і для їх кріплення не потрібні ніякі додаткові матеріали. Решта шпалери вимагають використання спеціального клею.

Переваги та недоліки настінних шпалер

Фотошпалери мають безліч переваг. Серед них найбільш часто згадуються:

легка збірка;

низька ціна;

можливість швидко змінити зовнішній вигляд кімнати;

великий вибір візерунків;

стійкість до пошкоджень;

довговічність;

можливість створення унікальних аранжувань;

можливість поєднувати різні візерунки;

можливість підібрати шпалери під будь-який стиль;

можливість використання шпалер замість інших прикрас;

можливість використання обрізків для декорування меблів (особливо в разі самоклеящихся шпалер).

Безсумнівним достоїнством настінних шпалер є можливість використання їх практично в будь-якому приміщенні. Вони ідеально підходять для вітальні, спальні, їдальні, дитячої кімнати, а також для кухні або ванної кімнати. Прикрашати ними всю стіну не потрібно - досить прикріпити смужку, щоб отримати цікавий ефект.

Рассказать о статье