Етапи буріння свердловин

Октябрь 12, 2019

Буріння свердловин - це складна поетапна робота, при якій дуже важливо дотримуватися черговість і правильність виконання кожного кроку, починаючи від підготовки об'єкта і ділянки під буріння, закінчуючи демонтажем бурових установок і обладнання. Надійні і сумлінні компанії, які здійснюють буріння свердловин, повністю беруть на себе відповідальність за спорудження самих різних свердловин, і строго дотримуються етапи роботи. Це - ознака надійних компаній, які якісно надають послуги.

Здесь вы сможете купить билет на поезд онлайн Украина на выгодных условиях и за короткое время.

Оформлення замовлення про буріння свердловин.

Коли ви зупинили свій вибір на певній компанії, варто насамперед зателефонувати і дізнатися у працівників фірми про послуги, які вас цікавлять. Якщо замовника все влаштовує, то фірма укладає з ним договір на надання послуг, в якому все пункту роботи ретельно прописуються. Це - важливий етап буріння, і без нього не варто співпрацювати з компанією, так як відсутність договорів - це перша ознака недобросовісної фірми.

Підготовка ділянки.

Не всі компанії дотримуються цей етап, і деякі вважають за краще пропустити його за бажанням замовника. Підготовка полягає в тому, що ділянка готують до буріння, роблять під'їзд для техніки, щоб вона могла швидко, зручно і без серйозних наслідків для ділянки прибути на об'єкт. Також роблять відсипання площі, і якщо потрібно проводять необхідні комунікації, такі як вода і електрика.

Доставка і використання бурового обладнання.

Перед тим, як проводиться буріння свердловини, фахівці привозять на ділянку всю необхідну техніку і апаратуру, за допомогою якої виробляють буріння, роблять підключення до електромережі, обв'язують установки для буріння.

Будівництво і обсадка свердловини.

При бурінні свердловини проводиться спорудження гірничої виробки циліндричних форм, тобто самої свердловини безпосередньо до водоносного горизонту. Роботу зі створення свердловин виробляють бурові установки гідравлічні, а також малогабаритні. Після того, як буріння свердловини закінчено, важливо ретельно закріпити стінки, щоб вони не обсипалися, і щоб забруднена вода з верховодки не потрапила всередину конструкції. Зміцнення стін проводиться за рахунок того, що вона обсаджується трубами з різним діаметром з пластика або ж стали.

Етап облаштування.

Існує три типи облаштування свердловини, які визначаються цілями, для яких конструкція були пробурена.

Літня свердловина являє собою найбільш доступний варіант джерела. Він полягає в тому, що вода надходить прямо під місцем буріння і використовується для господарських і городніх потреб, для поливу, але не для вживання в їжу і пиття. Такий тип свердловин використовується тільки влітку, коли на вулиці тепло.

Облаштування за рахунок кесона. Цей варіант використовується взимку, при цьому навколо свердловинного гирла ставиться кругла ємність з металу, яка називається кесоном. Він захищає джерело від замерзання ґрунтових вод. З цієї причини вода з такої свердловини доступна і придатна для пиття круглий рік. Кесон також застосовують як сховище для насосних і автоматичних апаратів.

Монтаж обладнання в будівлі. Цей варіант прекрасно підходить для приміщень, які опалюються взимку. При цьому система водопостачання знаходиться безпосередньо в самій будівлі, і для того, щоб доставляти воду всередину приміщення потрібно застосовувати свердловинні адаптери.

випробування свердловини

Це означає, що після установки свердловину потрібно випробувати, тобто викликати приплив води з водоносного горизонту. Перфорація свердловини - це створення невеликих отворів усередині обсадної колони для того, щоб між свердловиною і водоносним горизонтом було повідомлення. Свердловина прокачується до тих пір, поки з неї не піде чиста вода. Також проводиться опробовиваніе роботи свердловини за умови різних режимів відбору води.

Надання готової роботи, а також демонтаж техніки і апаратури.

Коли готові роботи здаються, працівники пред'являють замовнику готову до використання свердловину, виробляють оцінку її продуктивності, якості води, також підписується акт про виконану роботу. Після цього конструкції бурових установок розбирають і відвозять, залишаючи готову до роботи свердловину.

Рассказать о статье