ПЕРЕВАГИ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ
Одним із найбільш використовуваних способів виготовлення різних металевих виробів є токарна обробка, друге місце міцно утримується фрезерною обробкою. Жодне із сучасних промислових підприємств не обходиться без роботи цього обладнання.
Завдяки токарному верстату кваліфікований фахівець може виготовляти деталі надзвичайно складної геометрії – цей фактор є головною перевагою токарної обробки металу. До Ваших послуг токарна обробка з чпу за самою вигідною та недорогою ціною.
Токарний верстат здатний проводити обробку різних металів - чорних (чавун, сталь), кольорових (мідь, алюміній), сплавів (латунь) і навіть пластмас. Найбільш важливим параметром токарних верстатів є їх продуктивність і якість, що безпосередньо залежать від швидкості різання та точності обробки деталі.
Токарна обробка має вагомі переваги перед іншими видами обробки металу – перш за все це висока якість і велика точність деталей, що виготовляються, і мала кількість відходів, що утворюються в результаті обробки заготовок.
Металева стружка, що залишається біля верстата після токарних робіт, у ряді випадків піддається пресуванню та повторному переплавленню.
Завдяки великому набору змінного інструментарію для обробки заготовок та конструкційним особливостям верстатів стало можливим ведення цілого ряду різних токарних робіт. Різці з різною конфігурацією ріжучої кромки є найпоширенішим робочим інструментом; від форми різця багато в чому залежить спосіб, яким здійснюватиметься токарна обробка заготовки. Ріжучий робочий інструмент може бути фасочним, відрізним, фасонним, розточувальним, прохідним та підрізним. Інші типи різців зустрічаються значно рідше через вузьку специфіку виконуваних функцій.
Твердість матеріалу, з якого виготовляються різці, набагато перевищує твердість матеріалу, що обробляється. Найбільшого поширення набули різці із спеціальної інструментальної сталі, затребуваним також є різальний інструмент, виготовлений із сплавів танталу, титану або вольфраму. Застосування різців з матеріалів з високою твердістю дає можливість суттєвої економії завдяки збільшенню їхньої продуктивності та зменшенню зносу. Різці з кераміки або штучних алмазів відрізняються значною вартістю і застосовуються виключно для обробки особливо міцних деталей або заготовок, вимогливих до якості та точності ведення токарних робіт.