вибираємо свердловину

Октябрь 10, 2019

Свердловина - зручне джерело води для автономної системи водопостачання. Вона займає менше місця, ніж колодязь, добре захищена від попадання сміття з поверхні землі. Однак є в цього способу видобутку води і свої мінуси. Вивчаємо основні типи свердловин, розповідаємо, який вибрати і чому.

На этом сайте вы сможете найти залізничні квитки онлайн по выгодной цене.

Два види свердловин З технічної точки зору свердловини діляться на дрібні (фільтрові) і глибокі (артезіанські). Дрібна свердловина Звичайна глибина 15-30 м. Називається також фільтрової, або свердловиною «на пісок». Вона бере воду з так званого піщаного горизонту, який залягає під верхнім шаром з суглинку. Глибина залягання водоносного шару в різних місцевостях може бути різною. Плюси дрібних свердловин надкомпактне. Можна влаштовувати на будь-якій відстані від будинку. Для організації не потрібні будь-які дозволи, узгодження точного місця буріння, Не потрібно складне і потужне насосне обладнання. Вартість облаштування нижче витрат на викопування колодязя. Це легко пояснити: виконати в землі отвір невеликого діаметру і встановити в ньому звичайну трубу (обсадних колон) набагато простіше і швидше, ніж рити досить широку яму і монтувати там дерев'яний зруб або залізобетонні кільця.

Мінуси дрібних свердловин В дрібної свердловині, як і в колодязі, може застоюватися вода, вона з часом засмічується породою і замулюється, а її відновлення за вартістю можна порівняти з бурінням нової. Середньостатистична фільтрова свердловина рідко служить більше 5 років, а якщо грунт в даній місцевості складається з дрібного піску з домішкою глини, то й того менше - всього 2-3 роки. Деякі «довгожителі» справно постачають воду по 10-12 років, але ж і це дуже мало в порівнянні з терміном служби шахтного колодязя. Водяні пласти неглибокого залягання, як правило, мають низький дебітом (запасом води, що видаються зараз). Вода зі свердловини "на пісок" зазвичай має велику кількість домішок, через що доводиться застосовувати складну систему водоочищення.

Рассказать о статье