Як вибрати акрилову ванну

Декабрь 17, 2020

Як вибрати акрилову ванну , щоб вона прослужила не один десяток років? Це не складно. Перед відвідуванням магазину завжди виникає багато питань. Ми зібрали найактуальніші і докладно на них відповіли.

На сайте https://on-za.ua/ представлен широкий выбор ванн отличного качества и по выгодной цене.

Конструктивні особливості: лиття або сендвіч?

У продажу є два види сантехніки з акрилу . Вони принципово відрізняються один від одного. Одні зроблені з цілісного листа полиметилметакрилата, отриманого шляхом лиття. Листу додають задану форму і підсилюють зі зворотного боку скловолокном. Саме такі чаші в Європі отримують сертифікацію акрилових, і гарантія на них зазвичай становить як мінімум 10 років.

Матеріал для продукції іншого типу в поперечному перерізі схожий на трьохприватна сендвіч: полімерний або скловолоконний армирующий пласт, товстий шар пластику АБС і тонкий пласт акрилату. На західний ринок вони не потрапляють, тому що через невідповідність нормам якості їх там не сертифікують. Але у нас вони представлені досить широко. Основна їхня перевага перед литими аналогами - низька ціна. Але оскільки шар акрілата в таких ваннах тонкий, то і про довговічність говорити не доводиться.

Каркас повинен бути виконаний з нержавіючих матеріалів або покритий антикорозійною фарбою. Також важливі опори каркаса. Якщо чаша встановлюється просто на ніжки, то при натисканні бортик може не витримати. Вага можна дізнатися у продавця і порівняти за масою моделі одного типу у різних фірм. 100% акрілат буде важче пластика. Також більшу вагу говорить про товщину армуючого шару, про наявність ДСП на дні. Перевіряти бортик на просвіт ліхтариком немає сенсу, так як будь-який скловолокно буде просвічувати. Чи не пропустить світло поліуретан. А ось тиснути на дно сенс має - «гуляє» воно чи залишається статичним, - це спосіб перевірити посилення ДСП. У сертифікатах буде вказаний матеріал, з якого зроблений продукт. Це вбереже вас від покупки «сендвіча». Перевірте наявність захисної плівки, вона рятує поверхні при транспортуванні.

Порада: якщо купуєте сантехніку в дачний будиночок, де буваєте лише наїздами, або збираєте гроші на великий ремонт через пару років, тимчасово можна купити «сендвіч». Але якщо потрібно, щоб покупка служила довго, не пошкодуйте грошей на лиття. Мова йде про інвестиції на довгі роки.

Армуючий шар: скловолокно або поліуретан?

Акрилат пластичний, його потрібно армувати (посилювати) більш жорстким речовиною. Європейські виробники використовують для цих цілей скловолокно, змішане з поліефірної смолою. Наносять його із зворотного боку сформованої чаші. Застигаючи, ця суміш намертво зчіплюється з акрілатовим листом, утворюючи досить жорстку конструкцію. Потім слід сушка. В цей час всі шкідливі речовини випаровуються. Інакше вироби не отримають допуск до продажу в країнах ЄС. Якщо від сантехніки виходить неприємний запах, значить, технологія просушування була порушена.

Чи погано, що в складі є поліуретан?

Присутність поліуретану має насторожувати, тільки якщо він безпосередньо контактує з акрилатом. Але так буває не завжди. Деякі виробники «запаюють» поліуретановий лист між шарами скловолокна. Це зберігає потрібну адгезію акрілатового листа з армуючим шаром, при цьому додає всій конструкції додаткову міцність. Але і, зрозуміло, підвищує її ціну. Товщина акрилового і армуючого шарів в якісних виробах повинна бути однаковою.

Якщо вибирати, металева або акрилова сантехніка з поліуретаном, перша буде краще. Визначити, що перед вами - скловолокно або поліуретан, досить легко. Останній має однорідний склад, а скловолокно схоже на застиглу волокнисту масу.

Рассказать о статье