Протипожежні двері: особливості конструкції

Октябрь 7, 2020

Протипожежні двері призначені для забезпечення пожежної безпеки будівель. В СНиП 21-01-97 вказані вимоги і область застосування цього виду конструкцій.

Предлагаем вам услуги токаря фрезеровщика по очень выгодной цене.

Незважаючи на те, що протипожежні двері мають спеціальне призначення, сьогодні виробники намагаються максимально поліпшити їх зовнішній вигляд, підібравши унікальну фурнітуру. Такі вироби розрізняють за такими характеристиками:

матеріал виготовлення (дерево, сталь, скло, металеві профілі);

кількість стулок (одно-, двостулкові);

зовнішній вигляд;

розмір;

ступінь вогнестійкості;

відсоток скління (глухі, частково засклені або повністю скляні).

Особливості протипожежних дверей

Кожен тип протипожежних дверей має сертифікат якості і своя межа вогнестійкості, який можна дізнатися у виробника. Важливо відзначити, що конструкція дверей повинна забезпечувати не тільки протипожежну, але і протидимний захист, оскільки найчастіше люди гинуть саме від задухи димовими газами. Крім того, протипожежні двері дозволяють зменшити ймовірність незаконного проникнення сторонніх в будівлю. Для створення необхідних умов під час пожежі використовуються спеціальні замки, які полегшують відмикання дверей зсередини і прискорюють процес евакуації людей. Для запобігання поширенню пожежі використовують доводчики, ціна яких могжет значно оотлічаться від звичайних. Також їх можна купити окремо. При цьому в СНиП 21.01.97 не висувається жодних вимог до доводчику.

Технічні характеристики

Дерев'яні протипожежні двері є більш потужними, якщо порівнювати зі звичайними виробами. Вони мають спеціальні ущільнення у вигляді смужок, які при нагріванні розширюються і герметизують отвори, запобігаючи проникнення диму. Сталеві конструкції виконують з металевих профілів. Поверхня полотна оцинковується. Порошкове фарбування покращує якісні характеристики таких дверей. Вогнестійкість, тепло- і шумоізоляція забезпечується шляхом наповнення дверей базальтовими плитами. По периметру вироби приклеюють термострічці, яка розширюється при нагріванні і ущільнює отвори.

Рассказать о статье

Расскажите о нас