Колірний круг поєднання кольорів

Июль 30, 2020

Користуючись законом оптичного змішування кольорів шляхом комбінацій тільки трьох кольорів - червоного, синього і зеленого, ми можемо отримати весь колірний круг, т. Е. Все що входять до нього кольору. Ці три кольори в оптичному змішуванні є основними.

Заказать и Купить лодочный винт вы можете по выгодной цене на сайте.

Завдання. Передайте фарбами колірний круг шляхом просторового змішування трьох кольорів.

Для отримання кращого ефекту беруться такі фарби: червона - кіновар, синя - ультрамарин, зелена - смарагдова зелень з додатком невеликої кількості лимонно-жовтої. Вирішення цього завдання зводиться до наступного.

Креслять коло і ділять його на три рівні частини. На кожні дві третини такого кола наносяться спочатку, наприклад, червоні штрихи (кіновар), починаючи з найтонших (товщиною штриха рейсфедера) до самих товстих.

Дійшовши до середини двох третин кола, штрихи, збільшуючись, поступово досягають найбільшої товщини - 10 мм. Потім від цієї середини штрихи знову поступово робляться тонше, поки не дійдуть до початкової товщини.

Такі штрихи червоного кольору наносяться на різних відстанях один від одного, причому ці відстані змінюються відповідно товщині штрихів. Таким чином, в тому місці, де штрихи дуже тонкі, відстань між ними найбільше, і навпаки.

Простір між червоними штрихами заповнюється зеленою фарбою на протязі двох третин кола. Точно так само роблять і далі. В результаті виходить чергування широких червоних секторів з тонкими зеленими, і навпаки. Синій колір в свою чергу чергується з червоним і зеленим.

При виконанні даного завдання учень повинен прагнути до того, щоб фарба на всіх секторах була покладена рівно, одного тону і не змінювалася, що може вплинути на ефект. Тому завдання краще виконувати гуашшю. При дотриманні всіх перерахованих умов ми повинні отримати в такому колі, розглядаючи його з досить значної відстані, всілякі відтінки колірного кола, хоча і: брали тільки три фарби.

Дійсно, в тому місці, де червоні сектори чергуються з синіми, ми бачимо різні відтінки фіолетових і пурпурових ;: там, де чергуються червоні і зелені, - жовто-золотисті та оранжеві; там, де зелені і сині, - блакитно-зелені і т. д.

Завдання це має велике практичне значення для художників.

Рассказать о статье