Що краще вибрати колодязь або свердловину на воду?

Октябрь 13, 2019

При будівництві заміського будинку однієї з перших постає проблема водопостачання: можливості підключитися до міських комунікацій найчастіше немає, та й сам по собі будинок за межею міста має на увазі автономність і незалежність від міських комунальних систем. Як джерело води може виступати колодязь або свердловина, але на питання, що краще вибрати однозначної відповіді дати не можна. Все залежить від уподобань господаря будинку і природних даних місцевості. У цій статті будуть наведені всі «за» і «проти» в суперечці між колодязем і свердловиною.

Здесь вы сможете найти автобусні квитки онлайн по выгодной цене.

Відразу варто обмовитися, що в контексті цієї статті під свердловиною буде розумітися свердловина на пісок, так як порівнювати артезіанську свердловину з колодязем абсолютно некоректно. І з матеріальних витрат, і за обсягом робіт, і по вартості обслуговування артезіанська свердловина в рази перевершує всі інші способи видобутку води. Пробурити її самостійно немає технічної можливості, а крім того, для її буріння потрібно отримувати ліцензію на використання надр.

Всі підземні води можна розділити на три категорії: верховодка, грунтові, артезіанські. Верховодка - це найперший від поверхні землі водоносний шар, який поповнюється за рахунок атмосферних опадів і танення снігів, і з'являється найчастіше сезонно. Якість води також невисока, тому верховодку не можна використовувати в якості джерела питної води. Вище було сказано, що артезіанських вод в цій статті ми торкатися не будемо. Залишаються грунтові води, що залягають між двома водотривкими шарами, тобто це другий водоносний шар. Саме його і будемо розглядати, як джерело води.

Глибина залягання потрібного водоносного шару зумовлює відповідь на питання що краще - копати колодязь або бурити свердловину: чим глибше, тим більш доцільно бурити свердловину. Колодязі рідко риють на глибину більше 20 м, тому що це стає невиправдано дорого. Якщо водоносний шар знаходиться глибше, то відповідь очевидна - потрібно вибирати свердловину.

Якщо ж грунтові води розташовані досить близько до поверхні (наприклад, на глибині 10-15 м), то вибирати між свердловиною і колодязем можна на основі своїх переваг. Рити колодязь більш просте і зрозуміле в технологічному плані заняття. При самостійному бурінні свердловини ліпший на шляху великий камінь, розміри якого порівнянні з діаметром свердловини, стане великою проблемою. Діаметр колодязя незрівнянно більше, тому будь-яку перешкоду можна буде легко витягти.

У разі поломки водяного насоса або відключення електрики, воду з колодязя можна буде дістати відром, а зі свердловини немає. Якщо в колодязь щось впаде, наприклад, обірветься трос того ж насоса, то його можна буде дістати, а все що впаде в свердловину вже ніяк не дістати. У гирлі криниці завжди можна буде спуститися і обстежити стан колодязя. Згодом і колодязь, і свердловина будуть замулюватися, однак почистити колодязь буде набагато простіше, ніж свердловину. Обстежити свердловину самостійно без застосування спеціалізованих засобів вже не вийде. Так що в плані простоти обслуговування колодязь краще.

Шахта колодязя має великий діаметр, тому в порівнянні зі свердловиною, в ньому набирається більше води, так що він грає роль гідроакумулятора і завжди має про запас 1-2 кубометра води. І навіть якщо приплив води в колодязь відбувається повільно, завжди можна буде викачати великий обсяг води за рахунок цього «накопиченого» запасу.

До мінусів колодязя в першу чергу потрібно віднести великий обсяг виритого ґрунту, який потрібно кудись подіти. Риття колодязя займає набагато більше часу, ніж буріння свердловини.

Дебет - приплив води - і в шахту колодязя, і в свердловину буде однаковим при рівній їх глибині. Тому останнім доводом у виборі між свердловиною і колодязем є ціна.

Рассказать о статье