Фінський будинок по-російськи

Декабрь 3, 2020

До фінським будинкам відносять каркасні будови і зводяться з цільного бруса. Сьогодні на ринку існує три технології каркасного домобудівництва: канадська, фінська і ЛСТК. Остання принципово відрізняється від двох перших використанням легкого сталевого скелета, тому для порівняння її брати не будемо. Канадський і фінський каркасний будинок - це будинок з деревини, а точніше дерев'яного каркаса, стіни якого обшиті листовими матеріалами з попередньою установкою утеплювача. Чим же вони відрізняються?

Делается профессиональная химчистка обуви киев гарантируется качество.

На даний момент у нас під канадської технологією слід розуміти будівництво з готових SIP-панелей, що представляють собою два листа OSB, між якими розташована теплоізоляція з пінопласту або полістиролу. Фінський будинок має на увазі застосування виключно натуральних матеріалів. Як утеплювач застосовується мінеральна або ековата без зовнішньої обшивки фанерою або щитом.

Канадська технологія через особливості регіону, де нерідкі урагани і смерчі, приділяють велику уніманіе конструкційної міцності будови, в той час як фінські будівельники роблять акцент не на міцність будинку, а на якість теплоізоляційного шару. З цієї причини проект фінського житла має на увазі другий перехресний шар утеплювача, що вмонтовується зсередини.

Різниця в кліматі і довжині будівельного сезону обумовлює і відмінність в способі збирання будинків. За канадською технологією монтаж відбувається на місці, в той час як фінський будинок приїжджає на будмайданчик у вигляді готових стінових блоків і кроквяних ферм, які збираються в єдине ціле за кілька днів. Ще один варіант - складання житла на місці з підготовлених на виробництві пиломатеріалів.

І ФУНДАМЕНТ, І ПОЛ

Невелика вага каркасного фінського будинку дозволяє застосовувати економічніші типи фундаментів, наприклад мелкозаглубленние стрічкові, гвинтові пальові з ростверком, встановлені на глибину промерзання грунту. Вибір залежить від геологічних умов конкретної ділянки.

Традиційне рішення для фінською технологією - так звана тепла плита, Що представляє собою мелкозаглубленний утеплений монолітний фундамент. Для її пристрою по периметру майбутньої будови знімають верхній родючий шар товщиною 200-400 мм, потім закладають необхідні комунікації (дренаж, каналізаційні труби і т.п.), а зверху виконують підсипку з піску товщиною 300 мм і утрамбовують її. Після цього настилають гідроізоляцію і два шару утеплювача (плити пінополістиролу). Потім по периметру встановлюють опалубку з рівних щитів або фіброцементних плит і влаштовують арматурний каркас. На це ж етапі монтують передбачений проектом тепла підлога. Далі виконують заливку плити бетоном на товщину 100-200 мм. Такий фундамент підходить для всіх типів грунтів, але особливо для ділянок з високим рівнем поверхневих вод. Шар теплоізоляції дозволяє уникнути серйозних тепловтрат, а також запобігає ймовірність морозного пученія грунту. Крім цього верхня частина фундаменту - це, по суті, готове перекриття підлоги, на яке можна укладати фінішне покриття.

Після спорудження фундаменту на будмайданчик привозять будинок в розібраному вигляді. Брусовий домокомплект складається з підготовленого клеєного бруса (распиленного і промаркованого) і готової кроквяної системи. Його збірка нагадує дитячий конструктор: на гідроізольований фундамент укладають нижні вінці, потім поетапно зводять стіни, перекриття та встановлюють елементи покрівлі. Після закінчення зборки коробки встановлюють вікна, зовнішні двері, дахове покриття. Утеплення, внутрішні оздоблювальні роботи і розводку комунікацій виконують після виведення будівлі під дах.

Як варіант економ утеплювач іноді розміщують між двома брусовими стінками. Це дозволяє істотно заощадити на стеновом матеріалі, що не погіршивши при цьому теплотехнічні характеристики будівлі.

Каркасний будинок може бути доставлений на будмайданчик як у вигляді готових стінових блоків (з фасадної обробкою або без неї, шаром утеплювача і внутрішньою обшивкою) і кроквяними конструкціями і фермами, так і у вигляді підготовлених і промаркованих пиломатеріалів , з окремою теплоізоляцією і листами обшивки. У першому випадку залишається тільки змонтувати стіни, перекриття, встановити крокви і постелити дахове покриття. Як правило, для складання такого будинку застосовують автокран, піднімає і встановлює готові блоки на місце монтажу. Тому варто заздалегідь подумати про можливість під'їзду великогабаритної техніки на ділянку.

Збірка будинку, привезеного на будмайданчик у вигляді підготовлених пиломатеріалів, виглядає наступним чином. На стрічковий або свайно-ростверкових фундамент монтують нижнє перекриття з балок 200х50 мм. Виконують чорнову підлогу, на який укладають гідроізоляцію, шар утеплювача і, накривши його пароізоляцією, настилають чистову підлогу з фанери або плит OSB.

Далі приступають до складання стінових конструкцій. Спочатку в горизонтальному положенні вибудовують каркаси стін з дошки 100х50 мм, обшивають їх зверху вітрозахисної плівкою і встановлюють вертикально, прикріпивши до нижнього перекриття. Наступний етап - монтаж горищного перекриття або підлоги другого поверху, на якому також збирають каркас стін або монтують вже готові кроквяні ферми. Далі виконують обрешітку і контробрешетку для настилу гідроізоляції і покрівельного покриття.

Після того як скелет будинку зібраний, в пустотах стін прокладають всі необхідні комунікації і приступають до утеплення. Теплоізоляцію товщиною 100-270 мм монтують зсередини, підшивають пароізоляційною плівкою і закривають гіпсокартоном, фанерою або OSB. Потім переходять до монтажу покрівлі та фасадної обробки, внутрішніх перегородок, вікон і дверей.

ВИХІДНІ ЕЛЕМЕНТИ

Як було зазначено вище, в якості утеплювача в цій технології домобудівництва застосовують тільки натуральну теплоізоляцію: мінеральну і ековату. Першу виробляють з волокон кам'яної вати або скловолокна. Ековата являє собою подрібнену в дрібну фракцію газетний папір (макулатуру). Її просочують антипіренами і антисептиками на основі безпечних для людини нелетких мінеральних композицій. Такий утеплювач не горить, не гниє, при цьому володіє відмінними характеристиками по тепло- і звукоізоляції.

Ековату наносять машинним (сухим або вологим) способом задування. Це дозволяє заповнити всі зазори, щілини і нерівності, що не завжди можливо в разі використання нанести утеплювача.

Рассказать о статье